Zalety zakupu wtryskarek używanych - opinia użytkownika

Zalety zakupu wtryskarek używanych - opinia użytkownika

Jednym z kluczowych urządzeń w przedsiębiorstwie, które zajmuje się wytwarzaniem wyrobów z tworzyw sztucznych jest wtryskarka. Nowa maszyna jest dość kosztowna, dlatego prężnie działa rynek używanych urządzeń. Na co trzeba zwrócić uwagę przy inwestycji w wtryskarkę?

Używana wtryskarka - czy warto?

Tak jak wspomniałem, na rynku można znaleźć sporo używanych wtryskarek.
Jednak trzeba pamiętać, że sprzedający zwykle nie sprzedają wtryskarek w okazyjnych cenach.
Zdarza się, że przed wystawieniem na sprzedaż wtryskarka przechodzi delikatny lifting np. jest przemalowana i starannie wyczyszczona. Niestety, jakość urządzenia po takim zabiegu nie ulega większej poprawie.
Zdarza się również, że znajdujemy wtryskarki, które zostały poddane kapitalnej modernizacji. Dzięki niej są praktycznie jak nowe. Podczas remontu wymieniane lub regenerowane są newralgiczne i najbardziej narażone na uszkodzenia części. Z reguły ważnym jest sprawdzenie czy urządzenie nie ma mikropęknięć. Trzeba też zwrócić uwagę czy wtryskarki używane po remoncie przeszły jeszcze raz przegląd, zostały uruchomione i sprawdzone, potwierdzono spełnianie norm bezpieczeństwa.

Jakie używane wtryskarki można zakupić?

Jeśli zamierzamy kupić używany egzemplarz, który nie przeszedł renowacji, to najlepiej przed dokonaniem zakupu sprawdzić wtryskarkę podczas działania na hali produkcyjnej. Najczęściej test działania możemy przeprowadzić jeszcze przed zawarciem umowy kupna sprzedaży. Jeśli sprzedawca nie zgadza się na takie rozwiązanie powinniśmy być szczególnie ostrożni. Dobrym rozwiązaniem może okazać się skorzystanie z wydłużonej gwarancji, którą sprzedawca powinien zaoferować. Jeśli mimo przeprowadzenia testu, wciąż mamy obawy przed zakupem można zamówić profesjonalną ekspertyzę. Fachowiec sprawdzi stan techniczny urządzenia i stopień jego zużycia oraz wskaże konieczność ewentualnych napraw. Żeby uniknąć rozczarować, które przełożą się na straty finansowe, warto kupować wtryskarki używane u pewnych źródeł. Jeśli nie kupujemy ich bezpośrednio w zakładzie, w którym były używane, to poszukajmy dobrego, zaufanego pośrednika. Można także szukać ogłoszeń w Internecie oraz prasie branżowej. Kupno za pośrednictwem Internetu pozwala na wybór z wielu ofert nie tylko cenowych, ale i wielu modeli. Dzięki temu możemy dobrze dopasować urządzenie. Jednak pamiętajmy, że zanim zdecydujemy się na zakup warto odwiedzić sprzedawcę i sprawdzić urządzenie podczas codziennych czynności.

Podsumowanie

Dlaczego warto kupić wtryskarki używane? Przede wszystkim chodzi o oszczędności finansowe.
Naprawa tego rodzaju urządzeń jest dużo tańsza niż zakup lub leasing nowych egzemplarzy.
Ponadto, należy zauważyć, że wtryskarki to stosunkowo drogie w utrzymaniu urządzania, które jednak, przy zachowaniu regularnych przeglądów technicznych, mogą z powodzeniem być wykorzystywane przez długi okres czasu.
Firmy produkcyjne wykorzystujące wtryskarki zazwyczaj wymieniają sprzęt na nowy zanim ten jest w pełni wyeksploatowany.
Moim zdaniem zakup używanych wtryskarek to dobry pomysł na podniesienie przewagi konkurencyjnej na rynku, ponieważ zaoszczędzone środki finansowe można przeznaczyć na rozwój firmy.
Warto dokonać zakupu w firmie, która oferuje pełne wsparcie.

Opinia klienta

Warto przeczytać opinię jednego z naszych klientów, znajdą ją Państwo pod tym adresem "zakup wtryskarki używanej obawy i ocena".
Więcej informacji na temat aktualnej oferty wtryskarek używanych znajdziesz na podstronie "Oferta wtryskarek używanych"
Blog
Europnet