Wtryskarki używane BLOG

Transport maszyn

Transport maszyn przemysłowych, szacowanie kosztów oraz inne wyzwania
Bardzo trudno precyzyjnie oszacować koszty transportu maszyn przemysłowych, w tym takich, jak oferowane przez naszą firmę wtryskarki przemysłowe.
Na szeroko rozumiane koszty składa się wiele czynników, nie sposób opisać wszystkich dlatego wskażę tylko kilka, naszym zdaniem dość istotnych, między innymi ciężar przewożonej maszyny przemysłowej, wymiary pojazdu wraz z ładunkiem, ciężar całkowity ładunku wraz z pojazdem, oraz oczywiście odległość na jaką odbywa się relokacja maszyn. Powinniśmy brać pod uwagę fakt, że w niemal każdym wypadku cena musi być analizowana i uzgadniana indywidualnie z każdym klientem.
Doświadczona firma transportowa musi brać pod uwagę między innymi takie czynniki jak:
Jakość oraz typ trasy (drogi krajowe, autostrady, drogi lokalne).
Specyfikę oraz stan sieci drogowej, w poszczególnych krajach unii jak wiemy stan dróg jest bardzo zróżnicowany, zatem wymaga innego planowania.
Spedytor powinien dysponować szeroką i aktualną wiedzą, nawet w tak prozaicznie banalnych kwestiach jak koszta opłat drogowych na każdym etapie trasy.
Doświadczeni ekspedytorzy potrafią również optymalnie zaplanować trasę dostosowując ją pod konkretny ciężar oraz gabaryty przewożonej maszyny.
Doświadczeniem powinni wykazać się także kierowcy, muszą znać przepisy oraz ograniczenia jakie obowiązują w państwach po których transport będzie się odbywać.
Cały zespół powinien skrupulatnie sprawdzić trasę przed wyruszeniem, aby uniknąć nieprzewidzianych trudności, na przykład modernizacje i remonty trasy, zamknięte wiadukty czy obwodnice, aktualna wiedza na temat objazdów pozwoli zaoszczędzić przykrych niespodzianek kierowcy, który przecież wiezie ładunek znacznych rozmiarów.
Ważne są dobre kontakty z klientem (odbiorcą ładunku) dlatego w przypadku zaistnienia opóźnień należy poinformować klienta o wszelkich trudnościach i nagłych niemożliwych do przewidzenia sytuacjach, szacunek i odpowiedzialność to duży atut w kontaktach biznesowych.
Firma oferująca usługi relokacji maszyn powinna być także przygotowana na nieprzewidziane wypadki, na przykład awarie pojazdów. Posiadanie aut zastępczych, które mogą sprawnie przejąć ładunek w razie poważniejszej awarii auta podstawowego, to spory atut.
To tylko zarys ważniejszych problemów jakie stoją przed firmami oferującymi profesjonalne usługi transportowe maszyn i urządzeń.
Więcej informacji znajdziesz na podstronie "relokacja maszyn"
Blog
Europnet
Strona 2 "Handel wtryskarkami wyzwania dla firmy"