Wtryskarki używane BLOG (sprzedaż wtryskarek)

Handel wtryskarkami używanymi - wyzwania

Wtryskarki używane - wyzwania przed firmą oferującą tą kategorię maszyn
Sprzedaż używanych wtryskarek przemysłowych, urządzeń niezwykle złożonych, a przy tym delikatnych i ciężkich, co oczywiste, wymaga sporych umiejętności. Sprzedaż maszyn tego typu jest wymagająca zarówno dla ludzi zajmujących się sprzedażą, jak i dla całego zaplecza oraz sprzętu, pomocnego przy obsłudze sprzedaży i transportu towarów tej klasy.
Załoga naszej firmy musi stale podnosić swoje kwalifikacje, nieustannie poszerzać wiedzę na temat oferty urządzeń znajdujących się na rynku pierwotnym i wtórnym, pracownicy powinni na bieżąco poznawać nowe trendy, cechy (zalety i wady) podstawowych typów maszyn, przynajmniej tych najbardziej znanych marek.
Sprzedaż wtryskarek używanych to szczególnie trudne wyzwanie, należy przygotować tak atrakcyjną ofertę, aby konkurowała z ofertą maszyn nowych objętych serwisem producenta. Należy przygotować ofertę w ten sposób, aby stała się atrakcyjna ekonomicznie, i jednocześnie oferowała wszystkie możliwe udogodnienia, takie jak serwis mobilny i stacjonarny, transport maszyn, dostęp do pełnego asortymentu części zamiennych czy akcesoriów. Taka rozbudowana oferta pozwala zawalczyć o klienta, wymaga jednak sporego nakładu pracy, wieloletniego doświadczenia i przede wszystkim stałej obecności na rynku wtryskarek używanych.
Firma oferująca używane maszyny, takie jak wtryskarki przemysłowe, powinna zainwestować w rozbudowę firmy, poszczególnych działów odpowiedzialnych za serwis , sprzedaż, transport czy dostęp części zamiennych. Dokonać tego można jedynie umotywowany i przeszkolony zespół pracowników o niezwykle szerokich umiejętnościach.
Należy także zainwestować w odpowiednią promocję firmy i samych produktów, w tylu kanałach reklamy ilu jest to możliwe, obecność firmy w sieci to podstawa, warto zadbać o promocję stron oraz zwiększyć obecność firmy na profilach social media.
Dział handlowy zadba o przygotowanie odpowiednio atrakcyjnej i aktualnej oferty wtryskarek używanych oraz części zamiennych do tych maszyn. Dział serwisowy będzie miał pieczę nad przygotowaniem poszczególnych urządzeń do sprzedaży, a także zadba o serwis maszyn klientów. Serwisanci o sporym doświadczeniu będą także w stanie wykonać podstawowe modernizacje wtryskarek pod konkretne wymagania klientów. Dział transportowy będzie zabezpieczał bezpieczny i profesjonalny przewóz maszyn do i od klienta. Magazyny firmowe zabezpieczą dostęp do wszystkich niezbędnych części potrzebnych klientom i serwisantom.
Nowe wtryskarki przemysłowe, to niezwykle drogie maszyny, dlatego możliwość zakupienia dobrej jakościowo i odpowiednio serwisowanej używanej maszyny może zainteresować wiele mniej zasobnych, głównie małych i średnich firm, ale tylko wtedy gdy oferta będzie bezpieczna, kompleksowa i atrakcyjna finansowo.
Firma EuropNet z Brzegu działa właśnie w ten sposób, posiada wszystkie wymienione wyżej przymioty potrzebne do skutecznej walki o klienta na unijnym rynku. Firma postawiła na jakość oferowanego produktu, a także na różnorodność, kompleksowość oraz wysoki standard oferowanych usług dodatkowych. Nasze magazyny posiadają zapasy części zamiennych i akcesoriów potrzebnych w codziennej obsłudze serwisowej naszych klientów. Dobrze zorganizowany dział transportu, dba o bezpieczną i profesjonalną relokację maszyn, a nawet kompletnych linii przemysłowych, na terenie całej unii, oraz poza jej granicami. Dział handlowy stale uatrakcyjnia ofertę, dba też o dostęp do pełnego spektrum akcesoriów.
Jeśli zatem rozważasz kupno używanej wtryskarki przemysłowej, zakup urządzenie w firmie o ugruntowanej pozycji na rynku, dysponującej zapleczem, który zadba o sprawność urządzenia oraz pozwoli nie martwić się o transport maszyny.
Blog
Europnet
Strona 2 "Transport maszyn"